HAKKIMIZDA

Gökçen Havacılık

İsmini, THK tarafından yetiştirilmiş dünyanın ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen'den alan Gökçen Havacılık, 1986 yılında Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak, sivil sportif ve turistik havacılığın gelişimine katkıda bulunmak ve Türk Hava Kurumu'nun misyonunu gerçekleştirmesini sağlayacak geliri yaratacak ticari faaliyetleri yürütmek üzere Hava Taksi İktisadi işletmesi olarak kurulmuş, 2007 yılında ise Gökçen Havacılık İktisadi işletmesi olarak ismi değişmiştir.

Hizmet gösteren Gökçen Havacılık bünyesinde;

Mayıs 2011 yılı itibariyle de bilişim ve güvenlik sistemleri üzerine Gök-Bil Bilişim, sigorta ve aracılık hizmetleri için THK Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş ardından turizm alanında faaliyet göstermek üzere Göksun Turizm ve Eğitim hizmetlerini yerine getirebilmek adına THK Uçuş Eğitim Hizmetleri şirketleri kurulmuştur. Holdingleşme sürecine doğru emin adımlarla yol alınmaktadır.

Gökçen Havacılık, 2013 yılı itibariyle envanterine Eurocopter firmasından satın aldığı 17 adet EC-135 helikopterlerini de katarak, kabiliyetlerine döner kanat hava araçlarını da eklemiştir.

Türkiye'de havacılık konusunda ileri yatırımlar ve ARGE çalışmaları ile hem havacılık hem de diğer alanlarda faaliyet göstererek, kabiliyetlerini ve kapasitesini artırarak, yurt içi ve yurtdışı bireysel ve kurumsal müşterilere de hizmet verir hale gelmeyi planlamaktadır.

Faaliyet Alanlarımız

  • Havadan yangın söndürme faaliyetleri
  • Uçak bakım onarım merkezi
  • Hava taksi - hava ambulans hizmetleri
  • Çeşitli illerde model uçak uğraş evleri
  • Pilot malzemelerinin satıldığı Pilotshop mağazası